Supreme Grand Lodge  Appointed Officers

 

Supreme Grand Senior Deacon  Bro.

Supreme Grand Junior Deacon Bro. Thornton Taylor

Supreme Grand Senior Stewart Bro Calvin Franklin

Supreme Grand Junior Stewart Bro Ronald Burrell

Supreme Grand Lecturer

Supreme Grand Chaplin Bro Leroy Gist
 
Supreme Grand Tyler Bro. George Chadwick

Supreme Grand Marshal

Supreme Grand Trustee Chairman       Bro. Steven Reese

Supreme Grand Trustee 2 RW Bro. Eugene Lyles

Supreme Grand Trustee 3

Supreme Grand Trustee 4 RW Bro Ricky Harrow

Supreme Grand Trustee 5 Sis Katy Campbell

Supreme Grand Chief Justice RW Bro. Arlington Miller

Supreme Grand Forum RW Bro. Audley Pixley

Supreme Grand Forum RW Bro. Stanley Cunningham

Supreme Grand Forum       RW Bro. Jerry Harris

Supreme Grand Forum RW Bro. Robert Davis

Supreme Grand Parliamentarian Bro Billy Gaddis

Sovereign Supreme Commander Sov. Ill. Larry Dixon, 33

Secretary-General Sov. Ill. Antonio Parker, 33

Supreme Grand Deputy of Convention Sis Karen Sutherland

Supreme Grand Deputy Steering Committee Sis Jenuryl Fluellen

Supreme Grand Deputy of Health Specialist Sis Alveta Reese

Supreme Grand Deputy of Health Specialist Bro Alvin Lawson

Supreme Grand Deputy of Registration Sis. Valerie Wiggs

Supreme Grand Deputy of Souvenir Journal

Supreme Grand Deputy of King & Queen Sis Judy Atkins

Supreme Grand Deputy of Scholarships Bro Eric Arnold

Supreme Grand Deputy of Education

Supreme Grand Deputy of Outreach Sis. Faye Taylor

Supreme Grand Deputy of Senior Citizens

Supreme Grand Deputy of Recruiting Bro. James Adams

Supreme Grand Deputy of Recruiting Bro. Harry Smith

Supreme Grand Organizing Deputy Bro. Columbus Page

Supreme Grand Organizing Deputy Bro. Narvell Lewis

Supreme Grand Organizing Deputy Bro. Len Smith

Supreme Grand Organizing Deputy Bro. Bertrum Daniel

Supreme Grand  Organizing Deputy Bro. Kenneth Calvin

Supreme Grand  Organizing Deputy Bro. Lloyd Bingham

Supreme Grand  Auditor Bro. Thomas Pierce

Supreme Grand Deputy of Corporate Relations Sis. Rochelle Perkins

Supreme Grand Deputy of Corporate Relations Sis. Latoya Smith-Lane

Supreme Grand Deputy of Corporate Relations Bro. Maurice Scott

Supreme Grand Deputy of Technology Bro. Larry Cobb

Supreme Grand Deputy Web Master Bro. Charles Griffin

Supreme Grand Deputy Flags Sis. Scarlett Williams

Supreme Grand Deputy of Photography Bro Larry Morgan

Supreme Grand Deputy Youth Department Sis. Geralyn Wise

Supreme Grand Master Special Assistant Bro. Rudolph LaRoda-King

Special Assistant to the Supreme Grand Master Bro. Mark Pitts

Special Assistant to the Supreme Grand Master Sis Maxine Walker

Special Assistant to the SGWM Sis Sheila Wright

Special Assistant to the SGWM Sis DeShana Allen

Special Assistant to the SGWM Sis Deonda Greene

Special Assistant to the SGWM Sis Ziola Perkins

Special Assistant to the SGWM Sis Sandy Borum

Special Assistant to the SGWM Sis Patricia Goodrich

Special Assistant to the SGWM Sis Gwen Cole

Special Assistant to the SGWM Sis Mozetta Sullivan

Supreme Grand Deputy - Recorder Bro Eric Arnold

Supreme Grand Deputy - Recorder  Sis Teiola Porch

Supreme Grand Deputy  Bro Keith Russell

Supreme Grand Deputy Bro Darrick Spears

Supreme Grand Deputy Bro Aubrey Gibson

Supreme Grand Deputy Sis Sam Clark-Williams

Supreme Grand Deputy Sis Kaye Cooksey

Supreme Grand Deputy Bro James Avery

Supreme Grand Deputy Bro Walter Price, Jr.

Supreme Grand Deputy Bro Winston Thomas

 

Any questions about this page? click here.
 
 1999 - 2015 Modern Free and Accepted Masons of the World, Inc Contact Us ?
Home | Grand Council Directory | Leadership Team | Calendar of Events | Member Forum ||Appointed Officers | | Forms